O nás

V Odoleně Vodě byla založena místní organizace ČRS v roce 1962. Zakládajícími členy byli pánové Mataj František (předseda), Březina František (jednatel), Rázek Antonín (hospodář), Nešvera Josef a další členové. Místní organizace hospodařila postupně na rybnících Čenkov 1, Čenkov 2, Čenkov 3, Jordán a Návesní rybník ve Veliké Vsi.

V roce 1985 byl chov a sportovní rybolov pozastaven na rybníku Čenkov 3 z důvodu špatného technického stavu rybníka.

V roce 1990 byl Městem Odolena Voda rybník Jordán pronajat samostatně hospodařící osobě, rybník ve Veliké Vsi získala do vlastnictví osamostatněná obec Veliká Ves a Čenkovské rybníky byly pronajaty místní organizaci s podmínkou odstranění havarijního stavu rybníka Čenkov 3 (oprava hráze a propustí) do 2 let na náklady místní organizace. V této době byly finanční prostředky na opravu hráze naprosto nedostatečné. Případné dotace od ministerstva zemědělství nebo Územního svazu rybářů byly nedostupné. Místní organizace proto vyzvala své členy k mimořádné účasti na opravě hráze (poskytnutí mimořádných finančních prostředků) a ke zvýšení brigádnické povinnosti. K této účasti se z cca 200 členů přihlásili 43, kterým se podařilo tento rybník zprovoznit. V následujících letech byla provedena našimi rybáři oprava hráze rybníka Čenkov 1 a Čenkov 2.

S celkovým stavem rybníků však stále nemůžeme být spokojeni, trápí nás zejména zabahnění rybníků a kvalita vody. Odstranění však není v našich silách.

Všechny námi obhospodařované rybníky jsou přístupné veřejnosti.

 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.